Bu Blogda Ara

5 Haziran 2012 Salı

Müjdem var:)Uzun zaman oldu yazmayalı.Nedeni annemin yanında dinlenmeye çekilmiş olmam.Kendimi bir hayli yorgun hissediyorum üstelik Bal kızım çokça hareketlenmeye ve emeklemeye başladı artık.Sanıyorum ki bir ay sonra yürümeye de başlayacak sonsuz bir enerjisi var.Benim de aksine sıfırlanmış bataryalarım....


Annemin yanında hem dinlendim hemde Bal kızım için sosyalleşme fırsatı buldum.Koskacaman İstanbul da ne komşuluk var ne kapımızı çalan..Arkadaşlarımın da hemen hemen  hepsi çalışıyor olunca can sıkıntısından ölmemek imkansız..


Neyse çok uzatmadan geleyim sürpriz kısmına.Ben ikinci kez anne oluyorum galiba:)


Henüz Oniki haftalık bir bebeğe sahibim..Ney nasıl oluyor hiç bilmiyorum.İlkinden farklı sadece bunu diyebilirim.Belki de Bal kızım çok küçük olduğu için ben ikinci bir bebeğe henüz adapte olamadım.Belki de hareketlerini henüz hissetmediğim için anne olacağımı tekrar idrak edebilmiş değilim.Cumartesi günü doktor randevum var en son gittiğimde sekiz haftalıktı kalp atışlarını duyduk.Cinsiyetinden çok sağlığından endişem.Çünkü yeterince dinlenemiyorum ve ilgilenemedğimi düşünüyorum.Umarım herşey yolundadır..

Kıkr haftalık bir günlük tutmayı düşünüyorum.Neler yaşadığımı anlatmak ve geriye baktığımda neler yaşamışım hatırlamak için..Kendimce birşeyler.

Not:)
Paylaşımlarım bloğu açarken dikiş üzerine olacaktı.Çok sevdiğim çok istediğim şeyi sanırım istemeden ertelemek zorunda kalıyorum sürekli.Ama daha çok zamanım var ve illa ki içimde yer eden bu dikiş hobisini  gerçekleştireceğim.Şimdilik ağzımı şapurdatarak meziyetli arkadaşların bloglarını karıştırıp yaptıklarına bakacağım..

Her zaman derim plan kısmı bana göre değil hayatımdaki herşey spontene benim.

İlerleyen günlerde neler yaşayacağım merak içerisinde bekliyorum bende..

Bu arada sanırım bir bebek bir anne bize uymayacak artık:)

Sevgilerimle

5 yorum:

 1. Hayırlı uğurlu olsun canım. Kızın kaç yaşında şimdi? Yeniden anne olmak güzel olacak inşallah araya zaman girdikçe insan bildiklerini unuturmuş.Çocuğuna kardeş, arkadaş lazım. Komşuluk diye birşey yok kapını çalmasını mı bekleyeceksin. Kalabalık bir aile ol kendine yet kimseye ihtiyacın da kalmasın bence hayatta. Kızın yalnız kalmasın ilerde, sığınacağı bir kardeşi olsun. Kız olsun erkek olsun farketmez bence de. Ama nedense Türk insanının bir erkek sevdası var. Niye varsa yaşlanınca oğulları bakıyor sanki :D

  Benim de bir kızım var ve 2.yi istiyorsa da eşim ben 3-4 kilo verip düşünmek istiyorum :)) Aman insan hamile olunca zaten alacak kilolarını zaten de.. Ama 2. olursa eğer bu sefer kesinlikle diyetisyene gitcem ilk haftadan :))
  Kolay gelsin sana da ;)

  YanıtlaSil
 2. Kızım dokuz aylık olacak bir hafta sonra.Düşünüyormuyduk evet istiyorduk biraz erken oldu sadece.Kızımı bu dünyada yalnız bırakmayı hiç düşünmedim .Geniş aile olmak istiyordum zaten.İnşallah oluruz:)İnan beni neler bekliyor nasıl başadeceğim bilmiyorum ama insanoğlunun başına ne gelirse bir şekilde üstesinden geliyor.Bende kendimde bu gücü görüyorum.

  Kilo konusunda gelince bende diyete başlamıştım ki neyseki altı kilo vererek hamile kaldım..Daha nice altı kilolar alırım ben şimdi hey yavrum:)Hiç önemi yok sonucu güzel.Bana dokunan doğumdan sonra kilo veremeyişim.Ancak ilkinde ki gibi ne bulursam yiyeyim modunda olmayacağım kesin..

  YanıtlaSil
 3. Hayırlı olsun:) Ne güzel birarada büyüyecekler:) Allah sağlıkla kucağınıza almanızı nasip etsin, bol sabır versin.

  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 4. bal için çok sevindim .hayırlı olsun
  güle güle Allah eline almayı buyutmeyi nasip etsin .inşaallah bu hamileligin güsel geçer
  anneye selam .

  YanıtlaSil
 5. çok teşekkür ederim:)Çiğdemcim aleyküm selam

  YanıtlaSil